İlyas Tetik’in ekonomik nedenlerle intiharı sanat dünyasında yıllarca birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşlarını derinden yaraladı. Pandemi de ekonomik sıkıntıya düşen usta besteci İlyas Tetik’in arabasını satarak geçindiği öğrenildi.

Türkiye’nin en ünlü keman virtüözü İlyas Tetik’in geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son vermesi müzik dünyasını sarstı. Ünlü keman virtüözü ve orkestra şefi İlyas Tetik’in ekonomik nedenlerle intiharı sanat dünyasında yıllarca birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşlarını derinden yaraladı. Pandemi de ekonomik sıkıntıya düşen usta besteci İlyas Tetik’in arabasını satarak geçindiği öğrenildi.

İlyas Tetik’in vefat etmeden 3 gün önce büyük bir üzüntü yaşadığı öğrenildi. Star Tv ekranlarında yayınlanacak Bülent Ersoy ve Mustafa Keser‘in sunacağı ‘Benzemez Kimse Bize’ adlı müzik eğlence programından teklif alan İlyas Tetik’in ilk etapta prensipte anlaştığı çalışmanın son anda iptal olmasına içerlediği öğrenildi.
Magazinsortie’den Olcay Ünal Sert’in haberine göre; Vefatından 3 gün önce Bülent Ersoy, Mustafa Keser ve Polat Yağcı ile görüşen İlyas Tetik’in, Bülent Ersoy’un; yıllardır Muazzez Ersoy ile birlikte çalışan ve bayramda birlikte tv programı yapacaklarını öğrendiği usta besteciye yalnızca kendisiyle çalışmasını istediği, Şef Tetik’in de ‘Bayram programı için söz verdim nasıl öyle birşey yapabilirim’ demesi üzerine Bülent Ersoy’un “Ya ben ya o” diyerek rest çektiği ve bunun üzerine de işin iptal olduğu iddia edildi.

İlyas Tetik’in ani vefatının ardından ismini vermek istemeyen yakın bir çalışma arkadaşı; Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni gazeteci Olcay Ünal Sert’e “Yıllardır beş vakit namazını kılan ve bulduğu her fırsatta Kuran okuyan birisiydi. Küçük bir Kuran’ı vardı onu açar okurdu. Bize, ‘pandemi bitiyor çocuklar, hiç bir şeyi kafanıza takmayın, dünya hayatı gelip geçici, her şey düzelir’ diyerekten sürekli moral verirdi. Nasıl böyle birşey yaptı anlamak mümkün değil. Ustamı kaybettim, çok üzgünüm.” ifadelerini kullandı.